Powiększanie piersi w Polsce – wszystko co powinnaś wiedzieć

Piersi to jeden z największych kobiecych wabików erotycznych. oczywiście pod warunkiem, że są jędrne i pełne. niestety, nie każda kobieta może się poszczycić takim biustem. To dlatego powiększanie piersi w Polsce jest bardzo popularnym zabiegiem chirurgii plastycznej. W tym artykule znajdziesz wszystkie informacje, które mogą Ci się przydać.

Powiększanie piersi jest zabiegiem bardzo popularnym i często wykonywanym. Z tego względu technika jest znakomicie opracowana. Jednak zanim podejmiesz decyzję powinnaś wiedzieć, że jak każdy zabieg chirurgiczny, także ta operacja może się nie udać. Zdarza się, że pacjentki nie są zadowolone z efektów – piersi są nierówne, implanty widoczne przez skórę, a blizny większe, niż można było się spodziewać. Żeby tego uniknąć musisz przede wszystkim wybrać odpowiednią klinikę. Najlepsze są te, które na rynku funkcjonują od kilku lat i zabiegi powiększania piersi są w nich przeprowadzane od dłuższego czasu. Szukając opinii nie powinnaś kierować się wyłącznie tym, co jest zamieszczone w internecie; nie zawsze są to wiarygodne informacje. Najlepiej skorzystać z osobistej rekomendacji znajomej osoby, przy czym lepiej pytać o konkretnego lekarza niż o klinikę. To, że powinien być chirurgiem specjalizującym się w medycynie estetycznej to oczywistość. Najlepiej jednak wybrać takiego, który często i dobrze operuje piersi – jest to gwarancja, że zabieg będzie wykonany dobrze, a lekarz często doszkala się właśnie w tej dziedzinie.

Kto może a kto nie powinien powiększać piersi?

Powiększanie piersi, tak jak każdy zabieg chirurgiczny wymaga dobrego stanu zdrowia. Ważne, żebyś w okresie przed operacją nie przechodziła poważniejszych chorób. Przeciwwskazaniem może też być cukrzyca i zaburzenia krzepliwości krwi. Jeśli chodzi o wiek, to najlepiej by pacjentka miała między 18 a 50 lat. Dolna granica motywowana jest zarówno względami psychologicznymi (dojrzałość) jak i biologicznymi – piersi należy powiększać wtedy, gdy ich rozwój już się zakończył. Powyżej 50 roku życia efekty operacji mogą być niezadowalające, bo skóra jest mniej elastyczna. Aczkolwiek zdarzają się panie, które powiększają piersi po 50 roku życia – zwykle zabieg ten jest połączony u nich z plastyką piersi i ich podniesieniem. Przeciwwskazaniem do zabiegu są też problem natury psychicznej. Choć poprawa wyglądu piersi powinna wpłynąć pozytywnie na samoocenę kobiety, niewskazane jest przeprowadzanie zabiegów u osób w depresji czy z zupełnie nieadekwatną samoocena. Pacjentka powinna zdawać sobie sprawę z możliwych efektów operacji i nie mieć nierealistycznych oczekiwań. Powiększanie piersi nie powinno też być sposobem na poprawę jakości życia, relacji w związku itp. Lekarz, gdy wyczuje tego typu motywacje, powinien skierować pacjentkę na konsultację psychologiczną.

Jakie są typy implantów?

Implanty stosowane do powiększania piersi można podzielić na kilka typów ze względu na ich budowę, rodzaj wykorzystanego wypełniacza i kształt. Obecnie najczęściej stosuje się implanty teksturowe – ich otoczka nie jest gładka. Najpopularniejsze wypełnienie to wciąż silikon. Warto jednak wiedzieć, że dziś stosowane są tzw. protezy III i IV generacji, zupełnie inne niż te, których używano wcześniej. Są znacznie bezpieczniejsze i trwalsze. Poza protezami silikonowymi popularne są te wypełniane solą fizjologiczną. Ich zaletą jest fakt, że w przypadku pęknięcia lub nieszczelności implantu, sól fizjologiczna zostanie wchłonięta przez organizm. Wada to większe ryzyko infekcji podczas umieszczania implantu w ciele pacjentki. Ze względu na kształt protezy dzielą się na okrągłe i anatomiczne. Te pierwsze dają efekt bardzo pełnych piersi, przypominających kształtem półkule. Jest to wygląd mniej naturalny, jednak wiele kobiet wybiera właśnie ten kształt. Powiększane tym sposobem piersi wyglądają jak w staniku typu push-up. Panie, którym zależy na naturalnym wyglądzie wybierają protezy anatomiczne. Tak powiększane piersi lekko opadają ku dołowi. Ich zaletą jest to, że lepiej ukrywają bliznę, jesli cięcie było prowadzone pod fałdem piersiowym.

Jak przygotować się do operacji i przetrwać czas pooperacyjny?

Przygotowanie do operacji piersi przebiega podobnie jak przygotowanie do innych zabiegów chirurgicznych. Początek to konsultacja z lekarzem, podczas której rozmawiacie o twoich oczekiwaniach i potrzebach. Lekarz ocenia stan zdrowia i omawia poszczególne metody. Powinien opowiedzieć o wadach i zaletach każdej oraz zarekomendować najlepszą dla ciebie. To też moment na komputerową wizualizację. Podczas konsultacji powinnaś zadać jak najwięcej pytań – zadaniem lekarza jest wyjaśnienie wszystkich wątpliwości. Wizyta konsultacyjna jest płatna, ale jeśli zdecydujesz się na operację, jej koszt powinien być odliczony od ceny zabiegu. Przed operacją musisz wykonać komplet badań, przede wszystkim tych z krwi, w tym określenie jej grupy i krzepliwości. Ważne jest też wykonanie USG piersi. Po operacji spędzisz noc w szpitalu. Następnego dnia pielęgniarka zdejmuje bandaże i zakłada specjalny stanik – powinnaś go nosić przez najbliższy tydzień lub 10 dni – aż do zdjęcia szwów. Najlepiej po operacji zaplanować tydzień odpoczynku. Pierwsze dni mogą być trudne ze względu na ból. Lekarz powinien przepisać ci odpowiednie środki przeciwbólowe. W okresie pooperacyjnym trzeba bezwzględnie przestrzegać wszelkich zaleceń lekarza, w tym tych dotyczących aktywności fizycznej. to bardzo ważne, bo większość powikłań pooperacyjnych i niezadowalających efektów to skutek nieodpowiedniego postępowania pacjentek. Do pełnej sprawności wrócisz po około miesiącu. Blizny pooperacyjne będą zupełnie zagojone po pół roku, po roku powinny być jeszcze mniej widoczne. Ważne, by unikać opalania ich przez 6 miesięcy po operacji.

No votes yet.
Please wait...

Be the first to comment on "Powiększanie piersi w Polsce – wszystko co powinnaś wiedzieć"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*