Suplementy na stawy

Problemy ze stawami to kłopot wielu osób, które uprawiają sporty siłowe, biegają na długich dystansach lub w inny sposób znacznie obciążają stawy. Efekt takich obciążeń może być tylko jeden – dokuczliwy ból oraz problemy z ruchomością stawu. Jak sobie pomóc?

Rozwiązaniem w tej sytuacji może być stosowanie suplementów, które wspomogą ochronę stawów. Suplementy na stawy to produkty, które można znaleźć w sklepach kulturystycznych, medycznych oraz dobrych aptekach. Wybór ich jest dość duży. Sprawdzają się suplementy zawierające w swoim składzie glukozaminę lub połączenie glukozaminy z chondroityną. Dzięki tym składnikom organizm o wiele łatwiej i szybciej odbudowuje chrząstkę stawową, co przyczynia się do zwieszenia ruchomości stawu, oraz zmniejszenia dolegliwości bólowych. Różne opinie krążą co do dawki – niektóre osoby uznają, ze lepsza jest jedna większa dawka dziennie, inne, że lepiej brać mniejsze dawki, jednak kilka razy w ciągu dnia. Warto dodać – dobrze również sprawdzają się preparaty zawierające w swoim składzie kolagen

Do naturalnych suplementów na stawy można różnie zaliczyć produkty naturalne, wspomagające organizm, dzięki czemu łatwiej odbudowuje on chrząstkę stawową. Ważne są chociażby preparaty zawierające witaminę C. Należy jednak pamiętać – duże dawki tej witaminy są niewskazane w przypadku współistnienia innych jednostek chorobowych – chociażby kamicy nerkowej.

Podsumowując – o stawy, szczególnie obciążone trzeba dbać. Warto więc stosować odpowiednie preparaty, które im pomogą. Wybór na rynku jest wielki – wiele preparatów różni się tylko nazwą i ceną. Warto stosować najlepsze – nasze stawy z pewnością na tym wiele zyskają.

No votes yet.
Please wait...

Be the first to comment on "Suplementy na stawy"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*