Wpływ odżywiania na występowanie trądziku

Prawidłowe odżywianie wywiera ogromny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Nieprawidłowa dieta jest częstym następstwem wielu chorób cywilizacyjnych takich jak choroby układu ruchu, otyłość, czy zmiany miażdżycowe. Nie ma jednak jednoznacznych badań stwierdzających wpływ diety na występowanie trądziku. Czy jednak na pewno nieprawidłowe żywienia nie pogarsza stanu naszej cery?

Osoby z problemami dermatologicznymi – głównie z trądzikiem – nierzadko obserwują nasilenie zmian skórnych w okresie spożywania nadmiernej ilości przetworzonych produktów, czy słodyczy. Spowodowane to może być tym, iż organizm próbuje pozbyć się toksyn z organizmu właśnie przez pory skóry, co w efekcie obserwujemy w postaci zmian skórnych takich jak trądzik. Wiele osób obserwuje podczas kuracji oczyszczających pogorszenie stanu cery. Jest to okres przejściowy, jednak nie da się go uniknąć. Oczyszczająco na nasza cerę wpływają zioła takie jak bratek trójbarwny, rumianek, czy mięta. Zioła te są stosowane z powodzeniem w leczeniu trądziku. Często łagodzą zmiany trądzikowe oraz polepszają ogólna kondycję organizmu.

Osoby przestrzegające zasad zdrowego odżywiania dużo rzadziej mają problem z dolegliwościami dermatologicznymi. Prawidłowa dieta obfitująca w warzywa i owoce oraz dostarczająca nam wszystkich niezbędnych składników odżywczych, witaminy i makroelementy tak potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Jeśli masz problem z trądzikiem, może przyczyna jego występowania tkwi w nieprawidłowym odżywianiu? Warto wykluczyć ze swojego menu szkodliwe, przetworzone produkty, często zawierające ogromne ilości konserwantów i barwników, które zanieczyszczają nasz organizm od środka. Nadmierna ilość słodyczy (głównie czekolady) może również nasilić zmiany skórne. Słodycze powinniśmy zastępować suszonymi owocami (rodzynki, morele, żurawina itp.) lub sezonowymi owocami. Wskazane jest również zwiększenie przyjmowania kwasów tłuszczowych pozyskiwanych z rośliny (zawartych w migdałach, orzechach), które zawierają ogromne ilości witamin w szczególności magnezu korzystnie wpływającego na stan skóry.

No votes yet.
Please wait...

Be the first to comment on "Wpływ odżywiania na występowanie trądziku"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*